Jakie w kosmetyce ma zastosowanie henna?

Co powinniśmy wiedzieć o hennie?

Henna czarna jest substancją naturalną, która pozyskiwana jest z rośliny lawsonii. Roślinę tą możemy spotkać na tropikalnych obszarach od Indii, aż po Amerykę Łacińska. Jej właściwości odkryli lekarze arabscy, którzy jej liści oraz nasion używali do sporządzania leczących preparatów na trąd, odrą, ospę wietrzną oraz biegunki. Kobiety w Afryce Północnej czy też na Bliskim Wschodzie stosowały proszek z krzewu lawsonii, czyli hennę, w celu ozdabiania ciała wzorami misternymi.

Gdzie można kupić hennę?

Hennę znajdziemy w składzie masy kosmetyków. Hennę możemy kupić w drogeriach dosłownie za kilka groszy. Gdy hennę wymieszamy z oliwą oraz z dziegciem stworzymy pastę, którą nakłada się na włosy. Dzięki temu są wzmocnione oraz bardziej odżywione. Jest to także bardzo dobry sposób na pozbycie się łupieżu.

Koloryzacja włosów za pomocą henny jest jednym z najbardziej znanych wszelkich zastosowań tego specyfiku. Popularność wszelkich koloryzujących środków z henną wynika z faktur, że w przeciwieństwie do chemicznych produktów kompletnie nie niszczą włosa. Co więcej odżywiają włosy. Poza tym henna ma działanie o wiele trwalsze. Wynika z tego, że przenika do wnętrza głęboko, wiążąc się w ten sposób z keratyną. Przygotowanie samodzielnie płukanki do włosów sprawia, że nabierają one koloru nieco ciemniejsze. Dla uzyskania barwy bardziej intensywnej warto przygotować maseczkę z proszkiem z jednego opakowania henny, zmieszanym z łyżeczką soku, z ciepłą wodą z cytryną, jak i także z łyżeczką oliwy z oliwek bądź olejku arganowego. Pozostawienie jej na włosach przez jakąś godzinę da efekt naprawdę zniewalający.

Henna także przyciemnia także rzęsy oraz brwi, dzięki czemu ma o wiele dłuższy czas zapomnieć o ich tuszowaniu oraz malowaniu. Poza tym kobiety pustyni stosowały także proszek z lawsonii chociażby do ochrony oczu przed promieniami słonecznymi oraz piaskiem. Dlatego też nie ma żadnych obaw przed stosowaniem henny nawet latem.

Henna także nadaje się do koloryzacji całego ciała. Skórę delikatnie muśniętą słońcem uzyskać można przez cały rok. Wystarczy, że trzy łyżeczki proszku wymieszamy dokładnie ze 100 ml oliwy z oliwek bądź z olejkiem arganowym. Taką mieszankę powinniśmy nałożyć po umyciu na ciało. Pozostawienie tej mieszkanki na skórze na noc sprawi, że będziemy mogli się cieszyć brązową, odżywioną oraz pięknie błyszczącą. Jak widzimy henna ma bardzo dużo zastosowań. Warto ją stosować. Można uzyskać świetne efekty i piękny wygląd.

Ludzie zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com